Strona główna Psy 5 sygnałów świadczących o tym, że twój pies ma depresję

5 sygnałów świadczących o tym, że twój pies ma depresję

96
0

Istnieją dowody na to, że psy mogą łagodzić depresję u ludzi, co jest świetną wiadomością dla miłośników psów! Ale zapnij pasy, bo to dwukierunkowa ulica. Eksperci ze świata weterynarii i farmakologii behawioralnej zwierząt ustalili, że psy również cierpią na depresję. Oto jak to dostrzec, abyś mógł odwdzięczyć się, pomagając swojemu szczeniakowi pokonać własną depresję.

1-Niski poziom energii
Podobnie jak u ludzi, depresja u psów jest często spowodowana zmianami poziomu serotoniny. Przejawia się to w letargu i lenistwie. Jeśli twój pies szybko zaczyna kochać spacery i skakać przy każdej okazji, aby przynieść piłkę tenisową, lub wykazywać brak zainteresowania swoimi ulubionymi zajęciami, może być na wysypisku. Nie odrzucaj tego jako leniwego zachowania psa (chyba, że ​​oczywiście masz basseta, w którym to przypadku Netflix i chłód to w zasadzie status quo).

2-Zmiana nawyków żywieniowych
Kły żyją dla posiłków. PetCareRx, apteka dla zwierząt domowych, która zajmuje się prawie każdym lekiem dla psów na świecie, stwierdza, że ​​psy, które czują się nisko, zwykle jedzą mniej lub wykazują jedynie niewielkie zainteresowanie jedzeniem. Ten symptom może być łatwiejszy do wykrycia, ponieważ – cześć! – po obiedzie pozostały namacalne dowody; więc zwróć uwagę na te nawyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Podaj swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię